ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

   Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
  6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця».

   Вже традиційним стало проведення святкових заходів до Дня української писемності та мови у ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ». Цього року викладачами української мови Гєнчєвою Е.Д. та Жихар Л.В був проведений лінгвістичний турнір серед студентів перших курсів. Перед глядачами виступали команди «Мовознавці» та «Блискавка». Учасники та вболівальники активно показували не тільки свої мовно-літературні знання, їм довелось згадати й інші науки. Всі були у захваті та активно боролись. Зусиллями вболівальників перемогу здобула команда «Блискавка».
   Також студенти перших та других курсів показали свої знання рідної мови на І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 
Призові місця здобули:
   І курс:
   1 – Кірова Аміна (16 гр.)
   2 – Русінова Олена (16 гр.)
   3 – Зеленська Анастасія (11 гр.)
   ІІ курс
   1 – Клюйкова Юлія (20 гр.)
   2 – Ліпаткін Ярослав (24 гр.)
   3 – Фрікіна Дар’я (21 гр.)

   Гєнчєва Е.Д., Жихар Л.В.
     викладачі української мови