Про бібліотеку
- Подробности
- Опубликовано 04.04.2017 10:53
- Просмотров: 17108
Бібліотека – одне із великих надбань цивілізації. Без неї неможливо уявити собі розвиток науки, освіти, культури, життя громадян будь – якої країни. Бібліотека – хранитель слова, знання, інформації залишається найбільш потрібною із усіх закладів культури впродовж всього життя людини. Книга закладає ідеали, формує моральний стержень, світогляд, заставляє замислюватись над вічними питаннями про сенс життя, щастя, справедливість, примушує шукати самостійні відповіді на них.
Бібліотека Ногайського коледжу почала своє функціонування у 1921 році. Вона розташовувалась у невеличкій кімнаті. Книжковий фонд бібліотеки налічував близько 2 тис. примірників. Джерелами комплектування були книги з ремісницького училища та реального училища м. Ногайська (Приморська) та книги з Преславського національного технікуму полеводства.
У 1972 році технікум перемістився у нову будову і бібліотека розташувалася на першому поверсі приміщення з загальною площею 224 м2. В ньому розмістилися 2 зали : читальний та абонемент. Читальний зал розрахований на 90 посадових місць.
На сьогоднішній день фонд бібліотеки складає 57829 примирників, електронні видання 169 назви. Гордістю бібліотеки є цінні та рідкісні видання – 291 екземпляри.
Як відомо, престиж і якість роботи бібліотеки, залежить від наявності сучасних інформаційних технологій. На сьогоднішній день бібліотека має 4 комп’ютера, сканер, принтер, ксерокс. Створена локальна однорангова мережа. Поступово укомплектовується електронна база посібників по спеціальностях, в бібліотеці зберігаються навчально – методичні комплекси по всім дисциплінам. Бібліотека підключена до мережі Інтернет.
Бібліотека коледжу є активним учасником навчально – виховного процесу, направленого на формування у студентів громадської свідомості, сприяння інтелектуальному розвитку особистості, прагнення до постійного професійного росту.
У 2020 році бібліотека провела 19 інформаційно-масових заходів: виставок і книжкових полиць, on – line виховних годин. На протязі року постійно діяв стенд «Книги-ювіляри 2020 року». З метою інформування читачів про головні події в суспільстві діють книжкові полиці «Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті», «Знайомтесь з фаховими періодичними виданнями».
За 2020 рік були представлені такі виставки і книжкові полиці:
1. До 85- річчя В.А.Симоненка, українського поета,
2. До 170 - річчя І.О.Левицького, українського бібліографа,письменника,
3. «Спішу у храм святого слова» до Дня рідної мови,
4. День пам’яті Героїв Небесної Сотні,
5. До 8 березня – Міжнародного жіночого дня,
6. «Слово, що йде від серця, проникає в серце» до Всесвітнього Дня поезії,
7. «День знань – крок у майбутнє»
8. Цикл виставок «Книги та майбутня професія»:
- «Землевпорядник – професія престижна»;
- «Агроном – технолог полів»;
- «Моя професія –агроінженер»;
- «Фермерство – сьогодення та майбутнє»,
9. До Дня працівників освіти,
10. До Дня української писемності та мови,
11. До Дня працівників сільського господарства,
12. До Дня збройних сил України.
Щорічно масові заходи доповнюються новими – присвяченими ювілейним та знаменним датам.
На протязі 2020 року було проведено такі культурно - масові заходи:
1. «Соборність України: від ідеї до сьогодення» - просвітницька година до Дня соборності України.
2. «На Аскольдовій могилі поховали їх…» - відео урок до Дня пам’яті героїв Крут.
3. «Жінко, ти є світло правди і добра» - відео урок до Міжнародного жіночого дня.
4. «Поезія – це завжди неповторність» літературна година до 90 - річчя Ліни Костенко, української поетеси, культуролога, сценариста.
5. «Матусю! За все, що маю, дякую Тобі» on – line урок до Дня матері.
6. «Ілля Ілліч Мечников: біографічні відомості та наукова діяльність» on – line урок до 175 – річчя з дня народження видатного біолога.
7. «Сьогодні свято храму книг, бібліотеки славне свято…» до Всеукраїнського дня бібліотек – тематичний вечір.
В практиці культурно-просвітницької роботи, а саме виховних заходів бібліотеки коледжу, використовуються інтерактивні форми роботи: мистецькі години, поетичні композиції, вернісажі, альманахи подорожей , дебати, діалоги, диспути, роздуми та інші форми.