17 листопада - Міжнародний день студента

   Студентська пора найкращий час у житті людини, яка робить перші самостійні кроки. Це роки, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості, неповторності, миті становлення особистості.
   День студента в наші дні – це веселе безтурботне свято, і не всі знають, що історія його виникнення аж ніяк не радісна. Відзначати почали його з 17 листопада 1941р. Дата вибрана не випадково: 28 жовтня 1939р в окупованій фашистами Чехословаччині студенти відзначали День республіки. Відбулась 100-тисячна демонстрація, яка була придушена, багато студентів зазнали травм. А один з них, Ян Ополітан, від одержаних ран помер. У день його похорону 17 листопада, знову відбувся виступ проти фашистської окупації, який жорстоко був розігнаний: близько 2 тисяч заарештовано, 9 організаторів розстріляно, гуртожитки розгромлено, закрито вищи навчальні заклади.

  На засіданні Міжнародної студентської ради у Лондоні, в пам’ять про ці трагічні події в 1941р прийнято рішення про святкування 17 листопада Міжнародного дня студентів.
В Україні 17 листопада, крім міжнародного свята, святкується ще й український День студента. Це свято було встановлено указом Президента Леоніда Куми, ще в 1999р « на підтримку ініціативи студентської молоді України».
   Студенти веселий, дотепний народ; народ, який відпочиває тоді коли всі працюють, і працюють коли всі відпочивають. Так хто ж це такий студент? В енциклопедії визначено: « Студент (переклаається з латинської) – той, хто наполегливо працює, навчається, займається».
   Деяка цікава інформація для студентів. « Поклади свої знання ближче до серця свого і подалі від очей екзаменаторів твоїх» - Ця міжнародна мудрість, стосується шпаргалок.  Слово « шпаргалка» в перекладі з польської означає «непотрібні папірці», з’явилися разом зі студентами. Викладачі по-різному ставляться до шпаргалок, але на Кубі, студент, захоплений з шпаргалкою « на місці злочину» на іспиті, підлягає негайному відрахуванню з навчального закладу
   Історію студентства пригадали ми Воно з’явилось у нелегкі часи Тож будьмо гідними його ми слави Сьогодні, завтра і на всі роки.
   Пора студентства – мрії й сподівання, І пошук в навчанні, в труді Від першого дзвінка і до останнього Пора найкраща в нашому житті.
  Пора навчання – світла й неповторна Це юності нестерпний час Ми тут вчимося самостійно жити Це так важливо кожному із нас.
 

 

Викладач, куратор
Волкова Л.М.