СТОП БУЛІНГ!
- Подробности
- Опубликовано 01.10.2019 05:33
- Просмотров: 1056
Відповідно до плану заходів із запобігання та протидії булінгу у ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ ім. Дмитра Моторного» 01.10.2019 серед студентів ІІ курсу було проведено годину спілкування «СТОП БУЛІНГ!». Метою заходу стало попередження насилля серед молоді, створення безпечного освітнього середовища.
Присутні на заході студенти ознайомилися з поняттям булінг, а також адміністративною відповідальністю, яка передбачена статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Термін булінг походить від англійського слова «bully», що означає «насильник», «хуліган», «забіяка», «залякування». Цей термін характеризує вид психологічного терору, цькування однієї людини іншою, побиття, застосування менш радикальних методів порушення психо-емоційної стійкості.
Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18 грудня 2018 року №2657-VII «булінг – тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Це тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Ознаками булінгу є систематичність (повторюваність) дій, наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі.
Наслідками насилля серед підлітків є зниження самооцінки жертви, проблеми у поведінці і навчанні, думки про суїцид, агресор відчуває свою силу і вплив на жертву. Протягом заходу було виявлено, що майже кожен з присутніх колись був жертвою булінгу у різних його проявах. Студентів познайомили зі шляхами виходу з важких психологічних ситуацій, розказали про те, до кого вони можуть звертатися, як допомагати жертві булінгу та не лишатися мовчазним спостерігачем.
Організатори заходу наголосили : «У разі насилля, ні в якому разі не замовчувати цю проблему, ділитися з батьками, кураторами груп, адміністрацією закладу.»
Жихар Л.В.,
викладач англійської мови