Пам'ять про Вас у нашім серці жива

  19 вересня в актовому залі ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ ім. Дмитра Моторного» пройшов урок мужності, присвячений 76–ій річниці визволення м.Приморська та Приморського району від німецько-фашистських загарбників.
 Глядачів у залі зібрали студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія». Вони, разом з куратором Олександром Олександровичем Черкезом, дали можливість присутнім згадати тих героїв, які захищали наш край у часи німецько-фашистської навали. Захід проходив зі сльозами на очах…

  22 червня 1941 року мирне життя мешканців Ногайська і району було перервано. Подали 42 заяви до райвійськкомату з проханням прийому у лави Червоної Армії. Серед добровольців були і викладачі, і студенти навчального закладу,і мешканці міста, а саме: Балута Микола Іванович, Долганов Василь Миколайович, Григоренко Петро Григорович, Яковенко Григорій Іванович та багато інших.
 Згадали подвиги й інших загиблих. 10 квітня на окраїні Бердянська фашисти розстріляли дев’ятнадцятьох підпільників: Ліпченко С.А., Галигузова І.М., Барановського І.М., Прядко І.І., Сочинського Ф.І., Тисленко О.М., Тинакова А.П., Власова О.Т., Бредихіна В.І., Голубова М.М., Захарова М.М. та інших. Загалом на фронт пішли близько двох з половиною тисяч мешканців Приморського району.Особливо пишаємося ми викладачами технікуму, які приймали участь в бойових операціях Великої Вітчизняної війни: Балута Микола Іванович- викладач суспільних дисциплін; Лядський Борис Григорович - колишній директор та завуч технікуму; Лазебний Микола Трофимович - викладач зоотехнічних дисциплін; Богуславський Яків Петрович- викладач рослинництва; Вивюрський Ілля Якович - викладач історіі. Це свято не залишило байдужим нікого та сколихнуло у серцях біль несправедливості через зламані долі справжніх героїв.
  Для багатьох студентів, які вийшли на сцену, це був дебют. Десь невміло, але дуже душевно та тепло вони виступили перед глядачами.У виконанні студентів 14 групи звучала пісня «Запах війни», яка змусила кожного задуматись про несправедливість нашого життя. З поезією Ольги Київської «Балада про матір» виступила Поліна Васюченко студентка 20 групи, багаторазова призерка конкурсів художнього слова. Цей виступ торкнувся кожного серця.
  На зустріч завітав учасник добровольчого батальйону «Карпатська Січ» 93-окремої бригади, молодший сержант Кондратьєв Юрій Валерійович. Він нагадав про сучасних захисників та їх важливу, і водночас важку місію, що полягає у збережені цілісності нашої країни.
  Зустріч відбувалася у рамках національно-патріотичної підготовки дітей та молоді, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу та задля сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та молоді. Ми з вдячністю згадуємо всіх, хто творив її славетну історію, збагачував традиції, розбудовував та боронив від ворога.
  Завершили зустріч зверненням до студентів, які є майбутнім нашої країни. Їх закликали бути цілеспрямованими, здоровими, перспективними, освіченими, з активною життєвою позицією. Бути гордістю своєї країни!

 

Людмила Жихар,
Олександр Черкез
керівники студентських груп