Технікум у моїй долі

   Випадкова поїздка до Приморська нагадала мені про щасливі роки навчання у Ногайському радгоспі-технікумі, куди вступив після закінчення Куйбишевської середньої школи у 1992 році. Я обрав новий та перспективний факультет «Органіцація та технологія ведення сільгосподарського виробництва».
  Група, в яку я був зарахований, мала жіноче обличчя, бо з 28 студентів хлопців виявилось аж п’ять. Та це тільки надихнуло мене на навчання, бо дівчата люблять переможців і це стало стимулом - перемагати у навчанні. Керівник нашої групи, Антоніна Семенівна Олейник, виявилась гарною, тендітною жінкою, котра швидко знайшла підхід до нас і змогла створити гарну атмосферу у нашій студентській сім’ї. Так, саме сім’ї, бо у групі царила гармонія та жага до навчання.

   Так сталось, що наприкінці грудня 1993 року, обов’язок покликав мене до лав Збройних Сил України в місто Миколаїв. Справжньою радісною несподіванкою для мене виявився лист , який я отримав від своєї рідної групи, де кожен написав для мене пару строк з побажаннями гарної служби.
   У липні 1995 року був демобілізований та знов повернувся до рідного технікуму у Приморськ. Нова група, в яку я потрапив, була іншою, та і я після служби став іншим, мабуть, подорослішав. Певний період часу пішов на адаптацію у новому колективі, і допомогла мені у цьому мій новий керівник – Ніна Василівна Власова. Протягом всього періоду навчання вона завжди підтримувала нас та допомагала порадами. Завжди буду пам’ятати вечір вальсу, який Ніна Василівна організувала, залучивши хореографа і долучила нас до цього гарного дійства. Моєю партнеркою по танцю була Ганна Онишко, гарна, сором’язлива дівчина, яка виявилась майстерною танцівницею, ми були найкращою парою. Світлини з цього вечора передивляюсь і зараз.
   Все в житті минає. Минуло і моє навчання у технікумі, який закінчив у 1997 році з червоним дипломом. Знання, які отримав, навчаючись у технікумі, дуже допомогли мені, коли здобував вищу освіту у Кримському державному агротехнологічному університеті на факультеті «Агрономія». У 2003 році закінчив університет та отримав кваліфікацію «вчений агроном». Трудова діяльність моя розпочалась з колгоспу «Таврія» Куйбишевського району зразу після закінчення технікуму. В університеті навчався вже заочно, бо відпускати на стаціонар мене не хотіли, вважаючи мене знаючим фахівцем, потрібним виробництву.
   Минули «буремні 90-ті», почалися так звані «нульові», а разом з ними реформи колгоспів, в результаті яких я став агрономом у ТОВ «Алоінс-Агро». З 2001 по 2006 роки працював у господарстві та потім вирішив попробувати себе на державній службі, яка пов’язана з землею. Так, виборовши конкурс і пройшовши співбесіду у травні 2006 році, я очолив Куйбишевську міжрайонну державну насіннєву інспекцію на посаді начальника головного державного інспектора з насінництва району. Робота виявилась дуже цікава, бо приходилось багато спілкуватись з досвідченими агрономами та керівниками господарств. Найбільше задоволення отримую від спілкування з фахівцями Розівської дослідної станції, де ведеться дуже серйозна, дослідницько-селекційна робота з виведенням та розмноженням насіння різних сільськогосподарських культур. В інспекції працюю і до сьогодні, тільки назва змінилась.
   Занурившись у дослідницьку роботу, все ж часто згадую про своє навчання у технікумі та його справжню окрасу – педагогічний колектив, який доклав багато зусиль для нашого всебічного, гармонійного розвитку, становлення кваліфікованого, люблячого землю, фахівця, навчив вмінням самоосвіти, прищеплював прагнення самовдосконалюватися. Минуло майже два десятиліття, але й сьогодні я використовую та впроваджую ті, такі цінні і корисні, конче потрібні знання, отримані у технікумі, які актуальні сьогодні.
   Постійно я повторюю слова вдячності моєму закладу, моїм наставникам-викладачам. З любов’ю і теплотою я згадую весь небайдужий колектив працівників радгоспу-технікуму тих років: працівників бібліотеки, вихователів гуртожитку, майстрів виробничого навчання, обслуговуючий персонал – людей, які вболівали за кожного з нас, і кожен по своєму віддавав нам часточку душевного тепла, вчив самостійно жити у такому не простому світі.
   Гостинний прийом мене у рідній Альма Матері приємно вразив мене. Звідусіль усміхнені радісні обличчя всіх тих, хто мене пам’ятав, і питання, питання…
  Заклопотані буденними проблемами навчально-виховного процесу знайшли хвилини для душевного спілкування заступники директора з навчальної роботи - Надія Василівна Хлівна, з виховної роботи – Олена Миколаївна Гладченко, методист коледжу Елла Дмитрівна Гєнчєва, завідувач з НВП - Катерина Олександрівна Пуд, бібліотекар – Людмила Василівна Замулінська, лаборант – Ольга Анатоліївна Троцко.
   Вдячний я керівнику музею коледжу Лідії Данилівні Михайловій, яка провела оглядову екскурсію «Екскурс у студентські роки відділення «Організація і технологія ведення фермерського господарства». Мені було приємно, що в коледжі постійно переймаються долями своїх випускників, збирають по крупинках матеріали про них.
   Про наше відділення випускниця 1992 року Бойко Наталія оформила альбом «Організатори-технологи – фахівці нового рівня», де я знайшов сторінки про нашу групу, старостою якою була Гулевська Лілія, а в статті газети «Приморская степь» «З нагоди 95-річчя закладу» прочитав такі рядки: «Гордість викладачів – їхні студенти». Серед кращих, відмінників навчання, я знайшов і своє прізвище...
    Звертаючись до молоді сьогодення, раджу вступати до навчання до ВСП «Ногайський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету», в якому ви отримаєте ґрунтовні знання, визначите свої життєві орієнтири, сформуєте морально-етичні якості працівників аграрного виробництва.
  Прийом студентів на навчання у 2017 році за рівнем кваліфікації молодший спеціаліст за денною та заочною формами навчання ВСП «Ногайський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету» здійснює на основі повної загальної середньої освіти – 11 класів, неповної базової загальної середньої освіти – 9 класів, а також на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника з нормативним терміном навчання (на основі професійно аграрних ліцеїв.
Підготовка фахівців проводиться за спеціальностями:
 208 Агроінженерія (5.09010102 «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва».
 201 Агрономія (5.09010102 «Організація і технологія ведення фермерського господарства»)
 (5.09010103 («Виробництво і переробка продукції рослинництва»)
 193 Геодезія та землеустрій ( «Землевпорядкування»)
 072 Фінанси, банківська справа та страхування («Фінанси і кредит»)
Всі студенти мають можливість отримувати стипендію, відвідувати спортивні секції, розвивати свої таланти і творчі здібності, займаючись науково-дослідницькою роботою, художньою самодіяльністю. Гарантується проживання у гуртожитку.
Адреса коледжу: вул..Морська, 84, м. Приморськ, 72102
За довідками звертатися тел./факс (06137) 7-40-75,7-26-02
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

З повагою випускник Ногайського радгоспу-технікуму відділення «Організація і технологія ведення фермерського господарства» 1997 року, Сергій Вікторович Біловицький.