Внимание
  • Плагин не может найти папку изображений. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Foto/2020/DRM

Мова – це великий скарб

  Мова – це той інструмент, який єднає націю, народність, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
  «Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, живуть наші батьки – тут коріння роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово», - такими словами почалося свято до Міжнародного дня рідної мови у Ногайському коледжі.

  Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі. Переконатися в цьому була можливість у присутніх на святі першокурсників і викладачів, які почули мелодійне українське слово у поезії Олександра Олеся, Ліни Костенко, Віктора Баранова. Болжеларська Ксенія нагадала нам про те, що слова можуть бути страшними, «коли вони мовчать, коли вони зненацька причаїлись, коли не знаєш з чого їх почать, бо всі слова були уже чиїмись». Васюченко Поліна своїм декламаторським талантом переконала «що є в нас душа, повна власних чеснот і щедрот, І що є у нас дума, яка ще од Байди нам в’ється, І що ми на Вкраїні – таки український народ, А не просто населення, як це у звітах дається». Алєйнікова Діана з 36 групи своїм проникливим голосом повернула старше покоління у світ чаруючої весни і молодості, і словами О.Олеся нагадала: «Гори! Життя — єдина мить! Для смерті ж — вічність ціла.»
  Ведучі свята, Кірова Аміна та Русінова Олена, переконували студентів, що можливості українського слова безмежні. Воно лунало у загадках про мову, прислів’ях та приказках, у текстах тавтограм, у відеокліпах, українських народних піснях і сучасних українських треках, які дуже вдало підібрала викладач Анастасія Павлівна Гулак.
  Дебют у жанрі художнього читання відбувся у Чубріка Євгена та Ярошевського Артура. Євген своєю харизмою та гуморескою Павла Глазового «Кумова геніальність» так заворожив зал, що хлопці і дівчата, затамувавши подих, слухали його. А насамкінець вибухнули гучними оплесками.
    Свято пройшло на високому методичному рівні, цікаво і захопливо. Викладачі – філологи, Наталя Миколаївна та Анастасія Павлівна, разом із учасниками свята намагалися донести думку про те, що де б ви не були, ніколи не цурайтеся рідної мови, бо мова - це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава.

{gallery}Foto/2020/DRM{/gallery}

Викладачі української мови та літератури
Вельчева Н.М., Гулак А.П.