Обласний семінар-нарада в рамках проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та зниження ризиків в Україні».

  Декілька років тому перед сектором свинарства в Україні постав дуже серйозний виклик – Африканська чума свиней. На жаль, населення України не має достатньої інформації, як не допустити цього захворювання. Люди більше довіряють чуткам та недостовірній інформації від недобросовісних заготівельників, ніж фахівцям і результатом стає те, що хворі тварини та продукти їх переробки не вилучаються в осередку захворювання, а приховуються та в подальшому перепродаються по території України, таким чином безконтрольно поширюючи захворювання.

Фахівці Держпродспоживслужби, на яких лежить обов’язок забезпечувати безпеку якості продуктів харчування, за ці роки навчилися якісно боротися з ліквідацією спалахів, але найголовніше – профілактика цього захворювання.

  Проект «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та зниження ризиків в Україні» реалізується в Україні з 2015 року Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (ФАО), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Асоціацією свинарів України разом з Державною службою України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів.
Про його суть, здобутки та перебіг розповів 7 листопада 2019 року національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) в Україні Рєвнівцев Олександр Борисович на обласному семінарі-нараді, який відбувся у ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ ім. Д.Моторного». Були запрошені фермери, ветлікарі, голови сільських та селищних рад, власники мисливських угідь області.
  Семінар-нараду відвідали і студенти коледжу, які навчаються за спеціальністю 201 «Агрономія» спеціалізація «Організація і технологія ведення фермерських господарств». Студенти дізналися багато корисної і цікавої інформації про шляхи поширення хвороби, профілактичні заходи, конкретні приклади розповсюдження вірусу та довго обговорювали почуте. Відвідування семінарів такого рівня значно підвищує готовність майбутніх фахівців до професійної діяльності.

 

{gallery}Foto/2019/Afrikan{/gallery}

 

Косенчук Н.П., Макушенко С.С., Суркова Т.Є.,
викладачі агрономічних дисциплін